Види грілок і їх використання. Сольові грілки та їх використання
У холодну пору року або під час хвороб, нам як ніколи потрібне тепло. І ми ще з глибокого дитинства пам'ятаємо гумові грілки, які наші мами дбайливо наповнювали гарячою водою і клали на груди і спинку. Час йде, а така проста річ як грілка, досі актуальна при лікуванні захворювань. Давайте розглянемо це ближче нехитрий пристрій.
Грілка – це «прилад» який використовується для утеплення певних частин тіла. Локалізований застосування тепла змушує кровоносні судини в цій області розширяться, що підвищує приплив крові до тканин.
Грілки можна розділити на два основних види:
- електричні;
- хімічні.
Електричні грілки, як правило, працюють від побутового струму і повинні мати захист від перегріву. Використовуються на сухій шкірі. Електричні грілки розігріваються до 50-54 градусів і можуть бути небезпечними, якщо залишити їх без нагляду. Електричні грілки використовуються в основному в кабінетах фізіотерапевтів, але можна знайти і для домашнього використання.
До класичним хімічним грелкам можна віднести сольові аплікатори, які були винайдені ще в 1978 році.
Всередині сольовий грілки знаходиться перенасичений розчин ацетату натрію у воді і паличка – пусковий механізм. Якщо паличку, легенько перегнути, запускається процес кристалізації ацетату натрію в гидратированную сіль (тригідрат ацетату натрію) з вивільненням енергії кристалічної решітки, від чого, власне, аплікатор і нагрівається. В залежності від розміру грілки, вона може протримати тепло від 20 хвилин до години. Сольові грілки можна використовувати повторно, помістивши їх в киплячу воду на 10-15 хвилин. Тригідрат ацетату натрію знову розчиняється у воді, і грілка набуває первісний вигляд. Після цього сольовий грілкою можна користуватися знову, тільки слід почекати, поки вона охолоне до кімнатної температури.
Багато больові відчуття виникають через м'язового навантаження і напруги. При цьому погіршується кровообіг і в мозок посилає сигнал болю. Тепло полегшує біль: кровоносні судини навколо хворобливого ділянки розширюються, посилюється кровообіг, що забезпечує додатковий приплив кисню і поживних речовин і больові сигнали зменшуються.
Крім нагрівання, сольові грілки також виконують охолоджуючу функцію. Для цього слід покласти її в морозилку, а після застосовувати на місцях ударів.
Багато грілки портативні, і при необхідності їх можна застосовувати на роботі, вдома, в подорожах. Деякі лікарі рекомендують поперемінне застосування тепла і холоду для лікування. Але, перед початком будь-якого лікування, необхідно спочатку звернутися за консультацією до лікаря.
Сольові грілки широко використовуються не тільки в медицині, але і в побуті для обігріву рук, ніг в холодну пору року, і навіть для обігріву техніки при роботі на морозі.
Простота у використанні і низькі ціни зробили сольові грілки загальнодоступними і популярними. До недоліків, мабуть, можна віднести те, що під час транспортування може випадково запуститися процес кристалізації. Але на цьому їх недоліки і закінчуються.
Купити сольові грілки можна на нашому сайті перейшовши за посиланням.
- Звездное небо у вас дома благодаря Star MasterПроектор-ночник Star Master подарит звездное небо не выходя из дома. Для ребенка это станет настоящим космическим подарком, который окунет его в атмосферу Вселенной и поможет быстрее уснуть. А для влюбленных этот проектор принесет нотку романтики.Повна версія статті